13 czerwca 2024

Chcesz by Twoje zwierzęta miały długie i zdrowe życie?

Image

Istnieją czynniki w środowisku, w którym żyją nasze zwierzęta, które mogą pozbawić je zdrowia i długiego życia. Nie mówię tutaj o wypadkach samochodowych i złych dzieciach w sąsiedztwie. Mówię o rzeczach w domu, takich jak:

1) Jedzenie

Jedzenie powinno być smaczne i zdrowe. Tak samo jest w przypadku naszych zwierząt. Niestety, zarówno jedzenie dla ludzi, jak i dla zwierząt, jest pełne dodatków. A większość z tych dodatków nie występuje w naturze. Producentów zastąpili hodowcy i kucharze. Aby jedzenie smakowało lepiej, dodaje się różne rzeczy. Aby jedzenie przetrwało dłużej na półce sklepowej, dodaje się różne rzeczy. Na przykład pomidory są teraz zaprojektowane tak, aby po długiej podróży do sklepu wyglądały dobrze. Nie są hodowane, aby były pożywne i bezpieczne. W telewizji widzimy doniesienia o tym, jak dodatki, konserwanty i inne dodatki szkodzą naszym dzieciom. To samo dotyczy jedzenia dla zwierząt. Konserwanty utrzymują jedzenie świeżym poprzez zmianę DNA organizmów żyjących na jedzeniu. Co te konserwanty robią z DNA dziecka lub zwierzęcia, które je jedzą?

Widzisz, dokąd zmierzam?

Zmienione hormony, mutacje komórek (nowotwory), choroby!!! Jedynym sposobem na zminimalizowanie tych dodatków w jedzeniu dla naszych zwierząt jest przygotowywanie jedzenia samemu. W sieci jest wiele przepisów dla kucharzy. Większość ludzi nie ma czasu, aby przygotowywać jedzenie i przekąski dla swoich zwierząt. Istnieją jednak miejsca, w których można kupić dobre, zdrowe jedzenie dla zwierząt.

2) Chemikalia w domu

Czym myjesz blaty kuchenne? Gdzie je przechowujesz? Czy Twoje zwierzę może do nich dotrzeć? Czy Twoje dzieci mogą do nich dotrzeć?

Corocznie wiele dzieci i zwierząt truje się produktami gospodarstwa domowego, które bardzo przyciągają ciekawskie umysły. Na rynku jest wiele produktów, które nie zaszkodzą nikomu, jeśli zostaną połknięte. Mieliśmy przypadek 6-miesięcznego dziecka, które znalazło i połknęło środek czyszczący. Rodzice nie uważali, że jest już na tyle duże, aby sięgnąć po otwartą butelkę.

3) Pleśnie w domu

Większość ludzi uważa pleśnie w domu za nieatrakcyjną uciążliwość. Jednak może powodować reakcje alergiczne zarówno u dzieci, jak i zwierząt. W jednym z domów, którego sprawą się zajęliśmy, dwoje chorych, uczulonych, astmatycznych dzieci skontaktowało się z nami, kiedy pies zaczął kichać. Czy Twój zwierzak śpi w pralni? Tam też może być dużo pleśni.

Pleśnie mogą powodować:

  • alergie,
  • problemy z zatokami,
  • swędzenie,
  • problemy żołądkowe,
  • hiperaktywność,
  • problemy ze skórą i włosami.

Ta lista dotyczy zarówno dzieci, jak i zwierząt. Jednak uważaj na to, czym sprzątasz pleśnie. Wybielacz nie zabija pleśni, ale piecze wrażliwe płuca. Nie używaj żadnych produktów, których właściciel sklepu lub kontrola szkodników nie zapiją przed Tobą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Image

Kasia Nowakowska

Miłośniczka zwierząt & Blogerka

Cześć! Jestem blogerką, która uwielbia zwierzęta i walczy o ich prawa. Od zawsze czuję się związana z naturą i wszystkimi jej mieszkańcami. Na moim blogu dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat świata zwierząt i staram się uświadamiać ludziom, jak ważne jest szanowanie ich życia i godności.

Image

Kategorie